Hlavní obsah
Erika Steinbachová Foto: Michael Probst, ČTK/AP

Steinbachová jde kvůli migraci z CDU

Poslankyně Spolkového sněmu Erika Steinbachová (73) po více než 40 letech odchází z Křesťanskodemokratické unie (CDU). Protestuje tak proti přístupu kancléřky Angely Merkelové k migrantům.

Erika Steinbachová Foto: Michael Probst, ČTK/AP
Steinbachová jde kvůli migraci z CDU

Steinbachová kancléřčinu politiku kritizuje už delší dobu. Jako poslankyně působí od roku 1990 a byla dosud stranickou mluvčí pro lidská práva. Kromě vstřícné politiky Merkelové k migrantům kritizovala také poslední záchranný finanční program pro Řecko.

V Česku je Steinbachová známa především jako bývalá dlouholetá šéfka Svazu vyhnanců (BdV), jenž zastupuje zájmy Němců, kteří po konci války museli opustit střední a východní Evropu.

„Volila bych teď CDU? Ne. Vstoupila bych dnes vůbec do CDU? Ne. Z toho mohu vyvodit pouze takové čestné východisko, jakým je odchod z CDU,“ řekla poslankyně listu Welt am Sonntag. Uvedla také, že Merkelová otevřením hranic na podzim 2015 porušila zákon.

Podle deníku nemá Steinbachová v plánu vstoupit do protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD), doufá ale, že AfD se v podzimních volbách dostane do parlamentu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků