Hlavní obsah

Slovenský kanibal mohl mít více obětí, přiznala policie

Slovenská policie pátrá po dalších obětech kanibala Mateje Čurky, kterého letos v květnu zastřelil policejní odstřelovač. Kromě dvou mladých žen, jejichž těla se našla v lese nedaleko slovenského Kysaku, pátrá policie po dalších možných obětech na základě čísel z Čurkova počítače.

Slovenský kanibal mohl mít více obětí, přiznala policie

Podle deníku Nový čas našli policisté v počítači dalších 30 čísel, které rovněž připomínají souřadnice GPS. Policisté kódy rozluštili, ale další hroby zatím nenašli. „Vyšetřování pokračuje. Pracujeme na dalších vyšetřovacích verzích, přičemž jednou z nich je i ta, že obětí mohlo být víc,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Denisa Baloghová.

Čurko komunikoval se svými potenciálními oběťmi přes internet. Vyhledával lidi, kteří toužili zemřít, a slíbil jim, že je zabije. Známá je jeho komunikace s Lucií Uchnárovou ze Sniny, Elenou Gudjakovou z Oravského Veselého a s Čechem Janem z Pardubic. Těla obou žen našla policie na základě souřadnic z Čurkovy navigace v lesech u Kysaku. Jan z Pardubic po těchto zprávách spáchal sebevraždu.

Italská média přinesla před časem informaci o dokumentu Interpolu, kde se v souvislosti s Čurkem píše o jisté zavražděné Italce. „Došlo k pracovnímu setkání s příslušníky italské policie. Účelem setkání bylo srovnání způsobu vykonání trestných činů na Slovensku s podobnými případy v Itálii,“ dodala Baloghová.

Kanibal Čurko byl odhalen pomocí Švýcara, který s ním komunikoval po internetu. Švýcar tužil být zavražděný a následně snězený. Čurko mu to přislíbil. Jako důkaz, že to nedělá prvně, mu poslal fotografie částí lidského těla. Švýcar se lekl a všechno oznámil policii. Na domluveném místě u Kysaku se s Čurkem setkal místo Švýcara policejní agent. Došlo k přestřelce, při níž byl Čurko smrtelně zraněn.       


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků