Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty, pravděpodobně kvůli špionáži

Slovenské ministerství zahraničí v pondělí potvrdilo vyhoštění tří ruských diplomatů z ambasády v Bratislavě. „Do konce týdne musí opustit území Slovenska,“ uvedla televize Markíza. Odborníci očekávají reciproční krok Moskvy.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty, pravděpodobně kvůli špionáži

Příčina vyhoštění zatím oficiálně oznámena nebyla, ale televize Markíza tři ruské diplomaty označila rovnou za agenty a naznačila, že šlo o špionáž. Podle informací slovenských zpravodajských složek byla činnost tří diplomatů v rozporu s vídeňskou úmluvou o diplomatických stycích.

Rozhodnutí o vyhoštění ruských diplomatů padlo podle televize Markíza už minulý týden. „Nemohu uvést jména pracovníků ruské diplomatické mise. Zároveň však potvrzuji, že bylo přijato rozhodnutí o vyhoštění tří pracovníků ambasády Ruské federace na Slovensku,“ řekl televizi mluvčí slovenského ministerstva zahraničí Juraj Tomaga.

Bývalý šéf slovenské diplomacie Eduard Kukan říká, že k vyhoštění až tří ruských diplomatů ze Slovenska ještě nikdy nedošlo. „Je to opravdu takové rozhodné gesto,“ uvedl Kukan. Exšéf slovenské diplomacie naznačil, že možná šlo o snahu ruských diplomatů získávat informace od novinářů za úplatky nebo pomocí zastrašování. „Nemusí jít o klasickou špionáž,“ dodal Kukan.

Ruská ambasáda na otázky televize Markíza nereagovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků