Hlavní obsah
Ján Kuciak Foto: Repro Aktuality.sk

Slovensko ve strachu: Vražda novináře měla souviset s jeho prací

Vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně s největší pravděpodobností souvisí s jeho investigativní prací, uvedl v pondělí policejní prezident Tibor Gašpar. Mladého muže vrah zabil střelou do hrudníku, žena byla zavražděna kulkou do hlavy a jednalo se tedy o předem plánovanou, úkladnou vraždu.

Ján Kuciak Foto: Repro Aktuality.sk
Slovensko ve strachu: Vražda novináře měla souviset s jeho prací

Gašpar uvedl, že oběti byly zastřeleny, každá jednou ranou. Vražda se stala v období od čtvrtka do neděle, kdy byly nalezeny jejich ostatky.

„Policie postupovala na základě oznámení matky, která se od čtvrtka nemohla spojit se svou dcerou,“ řekl policejní prezident.

Po příjezdu policie na místo byla nalezena dvě těla. „Novinář byl zastřelen ranou do hrudi a jeho přítelkyně ranou do hlavy,“ upřesnil Gašpar. „S jistotou to upřesní soudní pitva,“ dodal.

Kuciak s přítelkyní byli zavražděni ve svém bydlišti v obci Veľká Mača u Galanty. Dům si koupili a přestavovali ho svépomocí. S partnerkou byl Kuciak zasnoubený a chystali svatbu.

Policejní prezident přislíbil, že nasadí všechny možné kapacity, aby byl případ objasněn. „Slovensko ještě nečelilo takovému bezprecedentnímu útoku na novináře,“ řekl Gašpar.

Ján Kuciak

Zavražděný sedmadvacetiletý Ján Kuciak pracoval pro vydavatelství Ringier Axel Springer, provozovatele serveru Aktuality.sk, tři roky. Jako reportér on-line portálu se věnoval kromě jiného podezřením z daňových podvodů, které se týkaly i lidí označovaných za blízké vládní straně Směr-sociální demokracie premiéra Roberta Fica. Psal také o kontroverzním podnikateli Mariánu Kočnerovi, který ho prý zastrašoval. Loni na sociální síti Kuciak uvedl, že na Kočnera podal trestní oznámení a že ani po 44 dnech nebyl případ přidělen konkrétnímu policistovi.

JEHO TEXTY NAJDETE ZDE

Vybraní novináři prý dostanou ochranu, někteří budou pravděpodobně vybavení přístrojem, který jim umožní spustit alarm v případě tísně, a „dalšími technickými prostředky, které umožní rychlý zásah policie,“ dodal Gašpar, který vyzval novináře ke spolupráci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků