Hlavní obsah
 

Dvanáct lidí bylo zraněno při požáru plynové elektrárny na okraji Moskvy

Dvanáct zraněných si vyžádal ve čtvrtek rozsáhlý požár plynové stanice v tepelné elektrárně Severnaja v Mytišči na severovýchodním okraji Moskvy, uvedla agentura TASS. Plameny šlehaly do výše několika desítek metrů. Požár podle předběžných závěrů hasičů zřejmě způsobil výbuch. Oheň zasáhl plochu 800 metrů čtverečních a byl po lokalizaci uhašen.

 
Dvanáct lidí bylo zraněno při požáru plynové elektrárny na okraji Moskvy

„Sedm lidí bylo zraněno, všichni mají popáleniny prvního a druhého stupně. Nyní jsou ošetřováni,“ uvedlo původně zdravotní středisko pro katastrofy. Pak počet zraněných aktualizovalo na konečných 12.

Kvůli požáru podle ministerstva dopravy a dopravní infrastruktury moskevské oblasti policie uzavřela nedalekou Ostaškovskou dálnici. Požár vysokotlaké plynové stanice byl třetího stupně zvýšeného nebezpečí. Hrozilo, že se rozšíří na sousední obytné budovy. To se nestalo, ale kromě plynové stanice byl ohněm zasažen i sousední sklad a administrativní budova společnosti Danila Master.

„Dostali jsme hlášení od očitého svědka o plamenech šlehajících 50 metrů vysoko,” citovala agentura RIA Novosti hasiče. Ti nasadili podle ministerstva pro mimořádné situace do boje s plameny 50 kusů techniky. Připraveny jsou i hasicí vrtulníky.


Elektrárna TEC-27 Severnaja v Mytišči je v provozu od roku 1992, funguje především na zemní plyn a má výkon 1060 MW. Provozuje ji firma Mosenergo. Podle listu Komsomolskaja pravda elektrárna obstarává teplem a elektřinou více než milion obyvatel v Moskvě a jejím předměstí Mytišči.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků