Hlavní obsah
Belgičané pokládají květiny za oběti atentátů na náměstí Place de la Bourse. Foto: ČTK/AP

Šedesát obětí teroru v Bruselu bojuje o život, čtyři jsou v kómatu

Na 300 zvýšilo ve středu večer belgické ministerstvo zdravotnictví informace o počtu zraněných po pondělních teroristických útocích v Bruselu. Šest desítek lidí je stále v kritickém stavu. Federální prokuratura varovala, že počet obětí, jichž je nyní oficiálně 31, pravděpodobně poroste.

Belgičané pokládají květiny za oběti atentátů na náměstí Place de la Bourse. Foto: ČTK/AP
Šedesát obětí teroru v Bruselu bojuje o život, čtyři jsou v kómatu

Ministryně zdravotnictví Maggie de Blocková ohlásila, že z 300 zraněných jich polovina zůstává v nemocnicích. Z nich 61 je v kritickém stavu, z toho čtyři jsou v kómatu. U těchto pacientů ještě nebyla zjištěna jejich totožnost, informovala BBC.

Zranění lidé pocházejí ze 40 zemí světa. Mnoho z nich utrpělo popáleniny a zranění, s nimiž se obyčejně potýkají medici spíše na bojišti.

Ministryně de Blocková upozornila, že nynější počet mrtvých je „prozatímní“. Federální prokurátor Frédéric Van Leeuw už ve středu odpoledne upozornil, že počet obětí zřejmě poroste. [celá zpráva]

Na výraz soustrasti se do belgických národních barev oděla i Braniborská brána v Berlíně.

Foto: ČTK/AP

Atentátník na útěku

V Bruselu v úterý nejprve zaútočili tři muži na letišti Zaventem a pak jeden další v metru v centru města. Jeden terorista z letiště utekl.

Úřady zatím potvrdily totožnost dvou mrtvých útočníků – jedná se o dříve hledané bratry Ibrahima a Khalida El Bakraouiovy.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu prohlásil, že Ibrahim byl zadržen v Turecku zřejmě po návratu do Sýrie a vyhoštěn do Belgie s varováním, že jde o militantního bojovníka. Belgičané ho ale propustili. [celá zpráva]

Eiffelova věž v barvách belgické trikolory

Foto: Philippe Wojazer , Reuters

Petřínská rozhledna v Praze v barvách belgické trikolory

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Belgický list Le Soir ve středu večer uvedl, že druhý útočník, který na letišti umřel, byl Najim Laachraoui. Po něm policie pátrala od loňského prosince. Spojovala ho totiž s teroristickými útoky v Paříži z loňského listopadu. Až do minulého týdne ale Belgičané ani neznali jeho pravé jméno. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků