Hlavní obsah

Scotland Yard potvrdil, že Dianina smrt byla nehoda

Britský Scotland Yard ve čtvrtek oznámil výsledky speciálního vyšetřování smrti princezny Diany, které vedl jeho bývalý velitel lord John Stevens. Policie tak potvrdila, že smrt Diany v srpnu 1997 byla tragická nehoda.

Scotland Yard potvrdil, že Dianina smrt byla nehoda

Smrt Diany a jejího milence Dodiho Al Fayeda v jednom z pařížských tunelů zavinil fakt, že řidič auta, v němž pár prchal před novináři, byl opilý a jel téměř dvakrát vyšší rychlostí, než bylo dovoleno.

Výsledky vyšetřování, které veřejnost s napětím očekávala, jsou známy již několik dní. [celá zpráva] Odborníky překvapuje, že osobnost Diany, která je již devět let po smrti, veřejnost stále velmi zajímá. [celá zpráva]

Dodiho otec: byla to vražda

Proti závěrům šetření se již postavil otec Dodiho otec Mohammed Al Fayed. Ten řekl v rozhovoru pro americkou televizi, že takový závěr je ostudný a že nechápe, jak se k němu může Stevens propůjčit. Stevens je přitom považován za jednoho z nejlepších britských vyšetřovatelů. Al Fayed tvrdí, že Dianu a jeho syna nechala zabít královská rodina.

Vyšetřování, které stálo několik milionů liber, trvalo několik let, bylo při něm vyslechnuto několik set svědků a zpracovány tisíce stran popisu důkazů, mělo udělat definitivní tečku za spekulacemi o Dianině smrti. Po Novém roce začne ještě oficiální řízení před koronerkou, která má vydat soudní verdikt.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků