Hlavní obsah
Italský ministr vnitra Matteo Salvini Foto: Tony Gentile, Reuters

Salvini se ostře pustil do Jourové. Vadí mu její kritika ohledně Romů

Italský ministr vnitra Matteo Salvini ostře zareagoval na kritická slova české eurokomisařky Věry Jourové, podle níž si Itálie ”zahrává s ohněm”, když se v tamní veřejné debatě šíří nenávistné projevy vůči Romům. Své výhrady zveřejnil na Twitteru.

Italský ministr vnitra Matteo Salvini Foto: Tony Gentile, Reuters
Salvini se ostře pustil do Jourové. Vadí mu její kritika ohledně Romů

Jourová na páteční tiskové konferenci v Bruselu odpovídala na dotaz italského novináře, zda má v souvislosti s rostoucí hladinou nenávistných projevů italských politiků vůči romské menšině obavu o směřování nejlidnatější jihoevropské země.

Šéf protiimigrační strany Liga označil její slova za „další nesmysl z Bruselu” a vyzval ji k návštěvě táborů, v nichž žijí Romové v jeho zemi a kde podle něho porušují zákony.

„Proč ta paní komisařka nepřijede a nenavštíví romský tábor v Římě nebo Miláně? Viděla by zbraně, nezákonnost, zneužívané děti a ukradené věci,” napsal Salvini v reakci. Návštěvu jí doporučil: „Možná by se probudila změnila názor. Chci právo a pořádek. Tečka.”

Ministr čelí za svůj přístup k romské menšině a přistěhovalcům kritice ze strany organizací na ochranu lidských práv. Odmítavé reakce vzbudil jeho letošní návrh na sčítání Romů žijících v Itálii. Ti, kteří se v zemi nenarodili, by ji podle jeho plánu museli opustit.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků