Hlavní obsah

Ruští úředníci prodali čtyři stíhačky MiG-31 za 360 Kč

Úřady v Nižním Novgorodu od minulého týdne vyšetřují nelegální prodej čtyř stíhaček MiG-31 za 612 rublů (zhruba 360 korun). Oznámila to kancelář generálního prokurátora.

Ruští úředníci prodali čtyři stíhačky MiG-31 za 360 Kč

Skutečnost vyšla najevo při kontrole, která zjišťovala, zda se nedávný prodej zařízení místního leteckého výrobce uskutečnil podle regulí. Kancelář prokurátora oznámila, že čtyři migy přidali na seznam zařízení k prodeji nejmenovaní úředníci z místního zastoupení úřadu pro správu státních hmotných rezerv.

Jednalo se sice pouze o trupy bez motorů a elektronického vybavení, nicméně místní odhadce navrhl mnohonásobně nižší cenu - 153 rublů na místo asi 116 miliónů za kus. Stíhačky takto levně koupila společnost Metalsnab, která podle policie ani neměla oprávnění k nákupu vojenského zařízení.

Podle serveru deníku Pravda objem nelegálního prodeje vyřazeného zařízení ruské armády v uplynulých letech povážlivě narostl. Do neoprávněných rukou se dostaly tanky, helikoptéry i lodě včetně letadlových s tajných hardwarem. V důsledku těchto podezřelých transakcí přišel podle Pravdy federální rozpočet o 466 miliónů rublů (přes 300 miliónů korun).

Anketa
Koupili byste si Mig-31 za 360 korun?
Ano
93.3 %
Ne
6.7 %
Celkem hlasovalo 22215 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků