Hlavní obsah
 

Rusové přesouvají na Krymu silné jednotky s protileteckými raketami

Početné jednotky vybavené těžkými zbraněmi včetně antiraket S-300 přesouvají Rusové na Krymu. Část jich míří k severním hranicím poloostrova, uvedl podle listu Ukrajinska pravda mluvčí ukrajinského ministerstva obrany na Krymu Vladislav Selezněv.

 
Rusové přesouvají na Krymu silné jednotky s protileteckými raketami

Podle něj se přesouvá kolona asi sta vozidel zahrnující i obrněné transportéry a nákladní automobily z Džankoje v severní části Krymu směrem na Pěrekop ležící u hranic Autonomní republiky Krym s pevninskou částí Ukrajiny.

Dále se přes Kerč na východě poloostrova, kde neoznačené, zřejmě ruské jednotky ovládly místní přístav, přesouvá velká kolona vojenských vozidel. Je mezi nimi pět nákladních automobilů Kamaz táhnoucích děla ráže 152 mm, jaká se většinou používají na samohybkách Gijacint. Na ložném prostoru mají kamazy schránky s municí.

Foto: ti, Právo/Novinky

Již ráno přes Kerč přejel vlak, přepravující 14 komplexů protiraketového systému S-300, čtyři obrněné transportéry BTR, pět nákladních automobilů Kamaz a několik vozidel Ural včetně testovacích, zřejmě verze Tajfun, která je ruskou obdobou amerických MRAP.

Selezněvova slova nešla ověřit z dalších zdrojů.

Kolona neoznačených vojenských vozidel na Krymu u Sevastopolu

Foto: Baz Ratner, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků