Hlavní obsah
Zametač na okraji olympijského parku v Soči. Foto: Brian Snyder, Reuters

Rusové odmítají kritiku, že olympiáda v Soči není dost připravena

Ruské úřady se důrazně brání stížnostem na nedostatky a nedodělky, které v úvodu olympijských her komplikují život sportovcům a návštěvníkům Soči. Mluvčí Kremlu ve čtvrtek kritikům vzkázal, aby se přijeli na olympijská sportoviště podívat. Podle šéfa organizačního výboru dalo Rusko v Soči příklad všem budoucím pořadatelům olympijských her.

Zametač na okraji olympijského parku v Soči. Foto: Brian Snyder, Reuters
Rusové odmítají kritiku, že olympiáda v Soči není dost připravena

Den před zahájením her se podle médií hromadí informace o problémech s ubytováním, servisem pro novináře i s hygienou. Podle šéfa organizačního výboru Dmitrije Černyšenka ale Mezinárodní olympijský výbor nemá k práci organizátorů her žádné výhrady. "Rozhodnutí svěřit pořadatelství Soči bylo naprosto správné. Přístupem k plnění svých závazků dalo Rusko příklad všem budoucím pořadatelům olympiády," prohlásil Černyšenko.

Dva dny do olympiády: V Soči se stále staví

Video: Novinky/Reuters

Práci organizačního výboru ve čtvrtek hájil i mluvčí Kremlu, jemuž vadí neustálé stížnosti na korupci při výstavbě olympijských objektů. Výstavba sportovišť a infrastruktury stála v přepočtu jeden bilión korun, zhruba třetina z toho podle ruských nevládních organizací skončila v kapsách podvodníků.

"Všichni, kdo olympijskou výstavbu kritizují za korupci, by se měli do Soči přijet podívat na výsledky," řekl rozhlasové stanici Kommersant FM prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Připustil, že po ukončení her se všechny olympijské objekty propadnou do ztráty, v dlouhodobé perspektivě ale podle něj podpoří rozvoj lázeňské infrastruktury v Soči stát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků