Hlavní obsah
Muž je považován za "pokladníka" celé skupiny. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ruský špión zadržený na Kypru zmizel

Jednomu z členů údajné ruské špionážní sítě, kterého v úterý zadržela policie na Kypru, se podařilo uniknout. S odkazem na kyperskou policie to ve středu uvedla ruská agentura Interfax. Policie prý s podezřelým ztratila kontakt. Muž byl po úterním zadržení propuštěn na kauci s povinností hlásit se denně úřadům.

Muž je považován za "pokladníka" celé skupiny. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ruský špión zadržený na Kypru zmizel

Člen jedenáctičlenné skupiny označovaný jménem Robert Christopher Metsos byl na žádost amerických úřadů v úterý dopaden na letišti v Larnace, odkud chtěl odletět do Budapešti. Soudce ho propustil na kauci 20 000 eur (půl miliónu korun) s příkazem dostavit se do 30 dní k soudu, kde s ním začne řízení o vyhoštění.

Podle Interfaxu jde o ruského občana. S odvoláním na zdroje z kyperské justice agentura oznámila, že kyperská policie podezřelého ztratila z dohledu. "Možná už opustil ostrov," napsal Interfax. Čtyřiapadesátiletý Metsos byl podle dostupných informací považován za "pokladníka" celé skupiny. Vydával se za Kanaďana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků