Hlavní obsah
Trosky zříceného airbusu na Sinaji Foto: Mohamed Abd El Ghany, Reuters

Rusko identifikovalo skupiny, které stály za útokem na letadlo

Ruští vyšetřovatelé identifikovali skupiny, které stály za říjnovým teroristickým útokem na ruské letadlo. Podle portálu listu Rossijskaja Gazeta to ve čtvrtek bez dalšího upřesnění prohlásil šéf ruské tajné služby FSB Alexandr Bortnikov.

Trosky zříceného airbusu na Sinaji Foto: Mohamed Abd El Ghany, Reuters
Rusko identifikovalo skupiny, které stály za útokem na letadlo

Rusko tvrdí, že zkázu letounu nad egyptským Sinajským poloostrovem způsobil výbuch nastražené nálože. K útoku se bezprostředně po pádu stroje přihlásilo radikální hnutí Islámský stát.

"Zatím nic konkrétního říci nemohu," řekl Bortnikov s tím, že dosavadní vyšetřování odhalilo jisté skupiny, jejichž stopy k útoku vedou. "Stále zbývá spousta práce," dodal s tím, že další podrobnosti budou zveřejněny později.

Bortnikov v polovině listopadu oznámil ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, že ruské letadlo bylo terčem teroristického útoku. Dokazují to podle něj stopy výbušnin nalezených v troskách. Putin v reakci na to prohlásil, že Rusko viníky najde a potrestá.

BEZ KOMENTÁŘE: Trosky ruského letadla dvě hodiny po pádu

Ruský Airbus A321 letěl na konci října z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu, ale nad Sinají se zřítil. Již krátce po nehodě se spekulovalo o tom, že příčinou byl teroristický útok, naznačovaly to mimo jiné Spojené státy, Británie či Izrael. Katastrofu nepřežil nikdo z 224 lidí na palubě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků