Hlavní obsah
Ruská policie. Ilustrační foto

Ruská policie zatkla ženu známého rappera. Podezřívá ji, že manželovo mrtvé tělo rozčtvrtila

Ruská policie zadržela v bytě v centru Petrohradu ženu podezřelou z rozčtvrcení svého manžela, známého ukrajinského rappera Oleksandra Juška vystupujícího pod jménem Andy Cartwright. Ten byl tou dobou již čtyři dny po smrti, nejspíše se předávkoval.

Ruská policie. Ilustrační foto
Ruská policie zatkla ženu známého rappera. Podezřívá ji, že manželovo mrtvé tělo rozčtvrtila

Když do bytu na Něvské třídě dorazila policejní hlídka, spočívaly části hudebníkova těla v pěti balících, uložených v ledničce a na chodbě. Policisty o úmrtí vyrozuměl advokát rapperovy manželky, vlastně již vdovy, která mu řekla, co udělala.

„Žena tvrdí, že nechtěla zavdat důvod, aby manžela pokládali za narkomana, a tak se rozhodla těla zbavit a pak oznámit, že muž zmizel,” napsal list Kommersant.

Případ prověřují kriminalisté. Znalci mají potvrdit, zda příčinou smrti skutečně bylo předávkování drogami.

Třicetiletý Oleksandr Juško se pod uměleckým jménem Andy Cartwright proslavil v ruské reality show se slovními souboji rapperů. Drogy podle petrohradského tisku zprvu užíval jen rekreačně, ale nakonec jim propadl kvůli depresi, protože během pandemie přišel o práci a jeho příjmy se prudce ztenčily. V jednom z rozhovorů tvrdil, že z 90 procent své texty skládá střízlivý a že zbývající desetina připadá na vrub vlivu alkoholu.

V Rusku mají pro opilce často porozumění, ale narkomany společnost tvrdě odsuzuje.

V souvislosti s rapperovým osudem agentura Reuters připomněla, že loni v listopadu v Petrohradu zadržela policejní hlídka významného historika poté, co opilý spadl do řeky Mojky. Policisté poté v jeho batohu našli ženské ruce a v historikově bytě zbytek těla jeho partnerky. Oleg Sokolov čelí obžalobě z vraždy, soudní proces dosud neskončil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků