Hlavní obsah
Rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová Foto: ČTK/AP

Řecko odmítlo návštěvu rakouské ministryně vnitra a postaví nová střediska

Atény odmítly žádost rakouské ministryně vnitra Johanny Miklové-Leitnerové, která chtěla navštívit Řecko, aby si udělala obrázek o jeho problémech s migranty. Informoval o tom v pátek mluvčí řeckého ministra zahraničí agenturu DPA. Řecko mezitím oznámilo, že omezí počet běženců a postaví nová přijímací střediska.

Rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová Foto: ČTK/AP
Řecko odmítlo návštěvu rakouské ministryně vnitra a postaví nová střediska

Řekové jsou s Rakouskem ve sporu kvůli zpřísnění hraničních kontrol pro uprchlíky v zemích, které leží na takzvané balkánské trase. Atény kritizovaly Vídeň tento týden také za to, že je nepozvala na schůzku o migraci s balkánskými zeměmi, a stáhly svou velvyslankyni z Vídně. [celá zpráva]

Atény protestují proti posílení kontrol na hranicích balkánských zemí v posledních týdnech, které způsobily, že na řeckém území uvízly desetitisíce migrantů a uprchlíků, kteří chtějí postupovat dále do střední Evropy a hlavně do Německa.

Rakušané minulý týden omezili příliv migrantů do své země, když denně přijímají na hranicích jen 80 žadatelů o azyl a přes své území pouštějí dál jen 3200 uprchlíků. V neděli Makedonie uzavřela hranice s Řeckem pro uprchlíky z Afghánistánu a pouští dál jen malé množství migrantů z Iráku a Sýrie. [celá zpráva]

Postaví nová střediska

Řecko odmítá nařčení, že nedělá dost pro to, aby snížilo příliv běženců. V pátek oznámilo, že začne z ostrovů, kam migranti připlouvají z Turecka, přivážet méně lidí a na hranicích postaví pět nových přijímacích středisek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků