Hlavní obsah
Záplavy v Amstettenu po vydatných lijácích, které oblast zasáhly o víkendu. Foto: Bezirksfeuerwehrkommando Amstetten

Rakouští záchranáři zuří kvůli surfařům na rozvodněné řece

Má smysl riskovat svůj život a ohrožovat životy záchranářů, ptají se hasiči z dolnorakouského města Amstetten u videa, na němž je zachycen surfař na rozvodněné řece Ybbs. Rakousko o víkendu zasáhly bouřky a intenzivní deště, které rozvodnily mnohé toky.

Záplavy v Amstettenu po vydatných lijácích, které oblast zasáhly o víkendu. Foto: Bezirksfeuerwehrkommando Amstetten
Rakouští záchranáři zuří kvůli surfařům na rozvodněné řece

„Mnoho záchranářů se ptá, zda je nutné během povodní riskovat vlastní život a ohrožovat záchranný systém,“ komentují hasiči video v délce 1,5 minuty, na němž je zachycen surfař uprostřed rozvodněné řeky Ybbs. Muže ohrožují stromy, které dravá voda vyrvala z břehů. Na konci záznamu ztrácí surfař rovnováhu a padá do bouřlivých vod Ybbsu. Záchranáři uvedli, že se mladý muž dostal na břeh sám.

Viele Einsatzkräfte fragen sich ob es notwendig ist, bei Hochwasser sein eigenes Leben und das der Einsatzkräfte zu riskieren!!!!! Treibgut und starke Strömung sind lebensgefährlich und können tödlich sein! BFKDT OBR Rudolf Katzengruber weist auch darauf hin, dass Absperrungen für alle gelten!!!

Zveřejnil(a) Bezirksfeuerwehrkommando Amstetten dne Pondělí 22. června 2020

Mladý muž neriskoval sám. Mluvčí hasičského sboru Franz Resperger potvrdil, že do nebezpečného kousku se zapojili další dva surfaři, kteří jsou na videozáznamu v pozadí.

Ačkoliv risk mladíkům vyšel a nikomu se nic nestalo, podobně nezodpovědné akce končívají tragicky. Záchranáři například upozorňují na problémy s „povodňovými turisty“ ve Wachau.

Víkendové lijáky způsobily v Rakousku záplavy v několika regionech a u elektrárny Wallsee v okrese Amstetten utonul muž.

Oběti si velká voda vyžádala i v Česku, dva vodáci v pondělí nepřežili sjíždění Bečvy na kanoi na Vsetínsku, osmiletá dívka utonula v neděli, když vypadla z raftu u soutoku Morávky a Ostravice na Frýdecko-Místecku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků