Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Rakouský urolog dostal 13 let za zneužití stovky pacientů, někteří byli ještě děti

Rakouský soud ve Welsu poslal do vězení na 13 let urologa obžalovaného za sexuální zneužití 109 pacientů, napsala agentura DPA. Šestapadesátiletý lékař chlapce a mladé muže údajně zneužíval nejen ve své ordinaci, ale také na jiných místech. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Rakouský urolog dostal 13 let za zneužití stovky pacientů, někteří byli ještě děti

Urolog byl uznán vinným ze závažného sexuálního zneužívání nezletilých, zneužití své profese, nedovoleného užívání omamných prostředků a držení dětské pornografie.

Třem desítkám obětí nebylo v době činu ještě 14 let. Třem dětem zůstaly zdravotní problémy v podobě narušení psychiky. Lékař podle DPA „do značné míry“ přiznal svou vinu.

Obětmi jsou pacienti lékaře. Z obžaloby vyplývá, že lékař dětem tvrdil, že sexuální jednání je součástí léčby. Matka patnáctiletého chlapce pojala podezření, že lékař jejího syna zneužívá a podala trestní oznámení. Vzápětí byl lékař vyškrtnut z lékařské komory a skončil ve vazbě.

Během prošetřování se začal případ rozšiřovat. Detektivové se probírali především obdobím let 2000 až 2019, kdy se měla většina činů stát. Odborníci u lékaře diagnostikovali pedofilii, která „dosáhla vážné duševní poruchy“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků