Hlavní obsah

Rakouský pytlák, který zastřelil čtyři lidi, je mrtev

Údajný pytlák, který se po zastřelení čtyř lidí v úterý navečer zabarikádoval na svém statku v Rakousku, je mrtev. Podle agentury APA o tom ve středu informovala policie, která jeho ohořelé tělo nalezla po obléhání statku. Mezi oběťmi 55letého muže jsou tři policisté a řidič sanitky. Další muž zákona vyvázl se zraněními.

Rakouský pytlák, který zastřelil čtyři lidi, je mrtev

Protože bylo nalezené tělo údajného pytláka zuhelnatělé, má být provedena analýza DNA, jejíž výsledky mohou být známé až za několik týdnů. Vše ale nasvědčuje tomu, že jde o hledaného Aloise H. "Jsme rádi, že jsme mohli zásah po 24 hodinách ukončit," řekl agentuře DPA policejní mluvčí Roland Scherscher.

Drama se událo v noci na úterý, když se policie muže pokusila zadržet u obce Annaberg bei Mariazell v centrálním Rakousku. Tři policisty muž zastřelil, další muž zákona vyvázl se zraněními. Mezi mrtvými je i policista, s nímž střelec ujel v policejním vozidle na svůj statek v Grossprielu poblíž Melku, kde se poté v úterý navečer zabarikádoval.

Objekt pak obklíčily zásahové síly podpořené obrněnými vozidly. Policejní mluvčí po půlnoci informoval, že speciální jednotka Cobra vnikla do pytlákova domu, v němž hořelo, a po likvidaci požáru nalezla mrtvé tělo.

Podle agentury APA nebezpečný muž zřejmě neměl žádného rukojmího.

Uřezával jelenům hlavy

Pronásledování začalo v noci na úterý, kdy policie u Annabergu postavila silniční zátaras kvůli informaci, že se známý ilegální lovec zvěře opět vydal pytlačit. Při kontrole muž spustil palbu.

Rakouští policisté střeží silnici do Kollaprielu

Foto: Heinz-peter Bader, Reuters

Podle listu Kronen Zeitung se útočník v telefonickém rozhovoru se svým známým svěřil, že je zraněný. "Oni mě taky postřelili. Do břicha. Ale to už je teď jedno," řekl prý muž a dodal, že přišel o svého ovčáckého psa.

Podle rakouských médií je podezřelý známý jako fanatik do zbraní. Do jeho arzenálu údajně patřily i ruční granáty.

Muž zjevně pytlačil několik let a byl dlouho v hledáčku policie. Podle rakouského ministerstva vnitra se v okolí Annabergu opakovaně odehrávaly případy brutálního pytláctví. Neznámý pachatel měl ve zvyku z jedoucího automobilu střílet jeleny, kterým pak uřezával hlavy. Těla zvířat nechával ležet.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků