Hlavní obsah
 

Rakousko staví u hranic se Slovenskem kontejnerový tábor pro běžence

Necelých 50 metrů od hraničního přechodu Petržalka-Berg u Bratislavy staví Rakousko kontejnerový tábor pro běžence. Až 500 žadatelů o azyl má být později umístěno v obci Gabčíkovo na jihu Slovenska.

 
Rakousko staví u hranic se Slovenskem kontejnerový tábor pro běžence

„Zařízení má sloužit pro krátkodobé umístění 40 až 60 uprchlíků,“ řekl serveru aktuality.sk starosta rakouské příhraniční obce Wolfsthal Gerhard Schödinger.

Dělníci pomocí jeřábu v úterý vykládali z kamiónů poskládané kontejnerové domečky, v nichž by měli být umístěni migranti.

50 metrů od slovenských hranic vyrůstá kontejnerový tábor.

Foto: Ivan Vilček, Právo

Server aktuality.sk uvedl, že kontejnerový tábor měl původně vyrůst u obce Marchegg, ale obyvatelé obce byli proti. Uprchlický tábor v Traiskirchenu u Vídně přitom už nezvládá nápor migrantů.

Slovensko souhlasilo, že přijme z tohoto tábora 500 žadatelů o azyl. Azylový proces bude nadále probíhat v Rakousku, ale žadatelé mají být umístěni v obci Gabčíkovo na jihu Slovenska. Obyvatelé Gabčíkova však v nedávném referendu vyjádřili jasný nesouhlas s příchodem migrantů.

Olej do ohně přilil i slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák, který oznámil, že jeho země chce přijmout uprchlíky ze Sýrie, ale pouze z řad tamějších křesťanů. Toto prohlášení vyvolalo ostrou kritiku západních zemí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků