Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin při každoroční tiskové konferenci v Moskvě Foto: Maxim Zmeyev, Reuters

Putin zůstává nejpopulárnějším ruským politikem

Ruským politikem roku se letos pojedenácté v řadě stal prezident Vladimir Putin, hlas mu dalo přes 70 procent oslovených Rusů. Ve středu to podle agentury TASS oznámila ruská státní sociologická společnost VCIOM, která anketu sestavuje.

Ruský prezident Vladimir Putin při každoroční tiskové konferenci v Moskvě Foto: Maxim Zmeyev, Reuters
Putin zůstává nejpopulárnějším ruským politikem

„Ruský prezident Vladimir Putin drtivě zvítězil, stejně jako vyhrál v minulém roce,” uvedla VCIOM. Za Putinem se další ruští politici umístili až se značným odstupem.

Druhá příčka připadla ministrovi zahraničí Sergeji Lavrovovi s osmi procenty a třetí skončil s pěti procenty hlasů premiér Dmitrij Medvěděv. Průzkumu se zúčastnilo 1600 lidí z 46 regionů země.

Putinova loňská převaha v pravidelné anketě nebyla tak výrazná, tehdy získal 44 procent hlasů.

Za Putinovou nynější mimořádnou popularitou v Rusku je podle analytiků fakt, že Rusko pod jeho vedením anektovalo ukrajinský autonomní poloostrov Krym a jasně se vymezilo proti Západu, který Rusové tradičně považují za svého rivala.

Na oblibě šéfa Kremlu se prozatím nepodepsaly ani sankce, které Západ vůči Moskvě kvůli ukrajinské krizi uvalil, a ani zřetelné hospodářské problémy Ruska.

Související témata

Ruský prezident Vladimir Putin

Foto: Michael Klimentyev/RIA Novosti/Kremlin, Reuters

Průvod demonstrantů v moskvě

Foto: STRINGER, Reuters

 

Putin je letos na vrcholu popularity, na konci listopadu bylo s jeho prací spokojeno takřka 88 procent dotazovaných obyvatel Ruské federace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků