Hlavní obsah
 

Putin oslavil narozeniny hokejem, dal sedm gólů

Hokejem na ledové ploše v Soči oslavil ve středu své 63. narozeniny ruský prezident Vladimir Putin. Jako už několikrát předtím byl členem vítězného týmu, v němž nechyběli ani Vjačeslav Fetisov a Pavel Bure, někdejší hvězdy zámořské NHL. Z patnácti branek vítězného týmu jich Putin vsítil hned sedm.

 
Putin oslavil narozeniny hokejem, dal sedm gólů

Putin po výhře svého týmu 15:10 v Šajba Aréně nejenže přebíral pohár pro vítěze, ale také medaili za zásluhy o ruský hokej.

Hokejového utkání se účastnil jen pár hodin poté, co se do ruských úderů v Sýrii zapojila i flotila ruských lodí v Kaspickém moři. [celá zpráva]

Vladimir Putin hraje v Soči hokej.

Foto: Aleksey Nikolskyi/RIA Novosti/Kremlin, Reuters

O úspěšném útoku proti Islámskému státu ho zpravil ministr obrany Sergej Šojgu, který se pak připojil k týmu proti Putinovi.

Putin sehrál v Soči už několik takových utkání a pokaždé byl střelecky velmi úspěšný. Loni ale své narozeniny údajně strávil v osamění v sibiřské tajze.

Ruský prezident s pohárem pro vítěze

Foto: ČTK/AP

Putinovy letošní narozeniny si v Moskvě připomněli i jeho příznivci na sociálních sítích, kteří připravili výstavu jeho portrétů stylizovaných do skutečných i fiktivních postav, například Che Guevary nebo Dědy mráze.

Vladimir Putin jako Che Guevara, obraz vytvořený k prezidentovým 63. narozeninám

Foto: ČTK/AP

V čečenském hlavním městě Grozném zase ve středu na prezidentovu počest pořádali exhibiční fotbalový zápas s hostujícími italskými veterány. Celý trávník před výkopem zakrývala plachta s nápisem: Nejlepší prezident. Všechno nejlepší k narozeninám.

Vladimir Putin je v těchto dnech na vrcholu popularity, podle průzkumu střediska Levada mu věří 80 procent Rusů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků