Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Reuters

Putin odevzdal majetkové přiznání: Dva byty, tři auta a 14 miliónů na kontech

Ruský prezident Vladimir Putin si mezi lety 2011 až 2016 vydělal přes 38 miliónů rublů (14 miliónů korun) a na třinácti bankovních kontech má uloženo necelých 14 miliónů. Vyplývá to z majetkového přiznání, které podle zákona odevzdal jako kandidát v březnových prezidentských volbách.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Reuters
Putin odevzdal majetkové přiznání: Dva byty, tři auta a 14 miliónů na kontech

Příjmy hlavy státu tvořil prezidentský plat, úroky z bankovních vkladů a vojenská penze, kterou Putin pobírá jako bývalý příslušník sovětské tajné služby KGB. V roce 2014 si Putin víc než dvojnásobně zvýšil plat. Výše platu nebyla zveřejněna, ale list Vedomosti tehdy vypočítal, že plat prezidenta se zvýšil ze zhruba 215 tisíc na 570 tisíc rublů měsíčně (přes 200 tisíc korun).

Putinův hmotný majetek se za posledních šest let prakticky nezměnil. Prezident vlastní v Petrohradu a Moskvě dva byty o velikosti 77 a 154 čtverečních metrů a tři vozy: dvě sovětské Volhy a terénní Nivu.

Putin má kromě mzdy k dispozici i tučné reprezentační fondy, rozsáhlé kremelské zázemí a několik venkovských rezidencí. V médiích se navíc čas od času objevují spekulace, že jeho majetek je ve skutečnosti daleko rozsáhlejší, než uvádí. Protikorupční aktivista a opoziční vůdce Alexej Navalnyj tvrdí, že jmění nejvlivnějších ruských politiků je zapsáno na cizí osoby, aby zůstalo skryto zrakům veřejnosti.

Anketa
Věříte, že majetkové přiznání ruského prezidenta Vladimira Putina je úplné?
Ano
26.9 %
Ne
73.1 %
Celkem hlasovalo 1583 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků