Hlavní obsah
Gérard Depardieu a Vladimir Putin Foto: ČTK/AP, Reuters

Putin je pro mě jako papež Jan Pavel II., tvrdí Depardieu

K někdejšímu francouzskému prezidentovi Françoisi Mitterrandovi či k papeži Janu Pavlu II. přirovnal francouzský herec Gérard Depardieu nynějšího nejvyššího ruského představitele Vladimira Putina.

Gérard Depardieu a Vladimir Putin Foto: ČTK/AP, Reuters
Putin je pro mě jako papež Jan Pavel II., tvrdí Depardieu

Hvězda stříbrného plátna to prohlásila v rozhovoru, který v sobotu otiskl ruský list Komsomolskaja Pravda.

"Mám mnoho ruských přátel - kupříkladu Putina," poznamenal Depardieu. "A řeknu vám, co si o něm myslím: ruský národ potřebuje právě takového člověka - s ruským temperamentem. Putin se jen snaží o to, aby vrátil lidem trochu důstojnosti... Pro mě je jako François Mitterrand nebo jako papež Jan Pavel II. Nikdy jsem to ještě novinářům neřekl, ale právě tohle si myslím," prohlásil Depardieu, který v lednu od prezidenta Putina převzal ruský pas a stal se ruským občanem.

Ruské občanství přijal poté, co se s novým francouzským vedením dostal do sporu kvůli vysokému zdaňování bohatých Francouzů.

Čtyřiašedesátiletý Depardieu nyní v Rusku připravuje nový film. Natáčení thrilleru Tyrkys má začít příští týden v čečenské metropoli Grozném. Čečenskému vůdci Ramzanu Kadyrovovi, který je v zahraničí kritizován kvůli rozsáhlému porušování lidských práv, Depardieu v únoru slíbil, že natočí o Čečensku film.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků