Hlavní obsah
 

Při útoku v ruské škole bylo pobodáno patnáct lidí

Jeden dospělý a čtrnáct dětí bylo zraněno v pondělí při útoku v areálu školy v ruském Permu. Upřesněné údaje uvedla agentura TASS, Policie nepotvrdila původní informace o tom, že útočili maskovaní muži. Šlo o brutální útok jednoho ze žáků, který byl již zadržen a je stíhán pro pokus o vraždu.

 
Při útoku v ruské škole bylo pobodáno patnáct lidí

„V 10:22 přišel signál o napadení dětí ve škole 127 v Permu neznámými osobami. Bylo tam posláno 11 brigád rychlé zdravotní pomoci. Ví se o 11 zraněných, z nichž jsou dva v těžkém stavu a devět v lehkém. Pacienti utrpěli bodnořezná zranění,“ uvedl zástupce záchranky.

TASS později uvedla, že zraněných je 15, z nichž dvanáct bylo hospitalizováno. Učitelka a dva nezletilí žáci museli být v těžkém stavu operováni.

Šéf tiskového oddělení radnice Permu Andrej Kamenskij uvedl, že o útoku informoval ředitel školy: „Podle neověřených informací se jednalo o útok dvou mužů v maskách na školáky.“

To se ale nepotvrdilo. Policisté zjistili, že ve škole se porvali dva šestnáctiletí žáci, kteří na sebe vytáhli nože. Když se jim v tom pokoušeli další žáci a učitelka zabránit, obrátil se nejméně jeden ze rváčů proti nim a bodal je nožem.

Těžce zraněna přitom byla právě učitelka, kterou se ostatní žáci snažili uchránit.

Jeden z útočníků byl již zadržen a je stíhán za pokus o vraždu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků