Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Při raziích v Bulharsku zatkli imáma

Bulharská policie ve spolupráci s tajnou službou provádí v úterý v několika městech rozsáhlé razie. Informuje o tom agentura Fokus a další bulharská média. Podle některých zdrojů jde o akci proti terorismu. Mezi neupřesněným počtem zadržených je imám mešity v Pazardžiku.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Při raziích v Bulharsku zatkli imáma

Speciální operace, na které se podílí prokuratura, tajná služba DANS a ministerstvo vnitra, začala podle Fokusu v sedm hodin ráno v Plovdivu, Pazardžiku, Smoljanu a Chaskovu. Sever 24časa zaznamenal i zásah v Asenovgradu a uvedl, že v tomto městě a v Pazardžiku bezpečnostní složky zasahují v tamních romských čtvrtích.

Mluvčí oblastní policie v Pazardžiku novinářům řekl, že jde o protiteroristickou operaci. Policisté při ní prohledali několik desítek bytů a veřejných budov a zabavili počítače a údajně i materiál radikální organizace Islámský stát (IS).

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Server 24časa informoval, že během zásahu v pazardžické mešitě Abu Bekir byl zadržen tamní imám Achmed Musa Achmed. Policie s ním odvedla i několik dalších osob.

Úřady podle sdělovacích prostředků věří, že mezi zadrženými jsou stoupenci Islámského státu. Odhaduje se, že 40 procent bulharských Romů je muslimského vyznání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků