Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Převleky za piráty a atrapy zbraní nechte doma, nabádá německá policie účastníky karnevalu

Kostýmy pirátů, kovbojů, rytířů či pistolníků by měli nechat účastníci karnevalového veselí v německém Kolíně nad Rýnem raději na dně skříně. Policie nedoporučuje tyto masky kvůli tomu, aby eliminovala komplikace při snaze ochránit účastníky slavného masopustního veselí, napsal server deníku Die Welt.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Převleky za piráty a atrapy zbraní nechte doma, nabádá německá policie účastníky karnevalu

„Karneval je snadný cíl, který je obtížné chránit,“ uvedl Peter Römers, z kolínského policejního komisařství. Vzhledem k incidentům během silvestrovských oslav budou podle jeho slov do Popeleční středy nasazeny všechny policejní jednotky, které jsou k dispozici.

Masky, k nimž neodmyslitelně patří zbraně, jsou pro policisty noční můrou vzhledem k tomu, že místo atrap by mohly být pravé zbraně. „Je to sice určité omezení, ale bezpečnost je přednější,“ dodal Römers.

Na období masopustního veselí spojených s karnevaly se v Německu těší milióny lidí, místní ho dokonce považují za páté roční období. Jeden z nejproslulejších se koná právě v Kolíně nad Rýnem. Vloni na něj zavítalo 1,5 miliónu lidí a příjmy z něj dosahují kolem půl miliardy eur (přes 13 miliard korun).

Některá německá města ale masopustní veselí kvůli bezpečnosti raději zrušila. Jedním z nich je město Rheinberg  na západě Německa. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků