Hlavní obsah
Benátky Foto: Lucie Poštolková, Novinky

Posílejte k nám lepší turisty, prosí Itálie svět

Do Itálie míří čím dál více nízkonákladových letů, z nichž zhusta vystupují opilí turisté hanobící italské kulturní památky a budící pohoršení například i sexem na veřejnosti. Proto italský ministr kultury Dario Franceschini vyslal do světa naléhavou výzvu: „Pošlete nám lepší turisty!” Informoval o tom britský zpravodajský server The Times.

Benátky Foto: Lucie Poštolková, Novinky
Posílejte k nám lepší turisty, prosí Itálie svět

"Stojíme o vybranější turisty, kteří sem přijíždějí kvůli našemu umění, hudbě a jídlu," uvedl Franceschini.

Jeho prosba o kultivovanější a uctivější návštěvníky následovala po incidentu, kdy policie ve Florencii od sebe musela odtrhnout australský pár, který se miloval na lavičce na náměstí nedaleko mostu Ponte Vecchio. Milenci se přitom nenechali rušit pohledy kolemjdoucích lidí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ani britští turisté mnohdy nectí tradici kultivovaných cestovatelů vyrážejících do ciziny. Minulý měsíc italská policie zadržela Brita, který si dopřával sex s Ukrajinkou na veřejném trávníku ve městě Terst.

Opilí a zdivočelí

Italové jsou zvyklí pít alkohol jen k jídlu a neholdují opilství na veřejnosti. Proto i oni čím dál tím častěji prostřednictvím sociálních sítí dávají najevo rozhořčení nad zhýralými turisty.

Zhoršující se chování turistů navíc ohrožuje i sochy a další umělecká díla. Minulý měsíc turista ve Florencii ulomil prst ze sochy Únos Polyxeny; dílo z 19. století stojí před galerií Uffizi a o prst Polyxena přišla už počtvrté za posledních pět let.

V únoru nizozemští fotbaloví fanoušci v Římě házeli lahve od piva na fontánu Barcaccia ze 17. století u paty Španělských schodů a odštípli kousky kamene.

Anketa
Jak se chováte na dovolené v zahraničí?
Naprosto v ničem se neomezuji
1.9 %
Přirozeně, ale v rámci slušného chování
72.1 %
Dávám si větší pozor než doma
19.6 %
Do zahraničí raději nejezdím
6.4 %
Celkem hlasovalo 3232 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků