Hlavní obsah
Pohřeb polského prezidenta Lecha Kaczyńského Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Polský biskup zahynul při autonehodě, když se vracel z pohřbu Kaczyńského

Polský biskup protestantské církve Mieczysław Cieślar zahynul v noci na pondělí při autonehodě u polského města Lodž, když se vracel z nedělního pohřbu polského prezidenta Lecha Kaczyńského a jeho ženy v Krakově. Uvedly to v pondělí agentury AP a PAP s odvoláním na církevní zdroje.

Pohřeb polského prezidenta Lecha Kaczyńského Foto: Radovan Stoklasa, Reuters
Polský biskup zahynul při autonehodě, když se vracel z pohřbu Kaczyńského

Šedesátiletý Cieślar, který vykonával biskupský úřad od roku 1996, zemřel podle oficiálního serveru církve v obci Rogów u Lodže ve střední části Polska. Informace o smrtelné nehodě potvrdila i policie, neposkytla ovšem další podrobnosti.

V neděli se biskup zúčastnil smutečních obřadů, poté odsloužil ve Varšavě bohoslužbu, při které zastupoval tamního kněze Adama Pilche, který stejně jako polský prezident a dalších několik desítek lidí zahynul při letecké tragédii u západoruského Smolenska.

Poté měl Cieślar podle mluvčího církve Jerzyho Sojky ve Varšavě mnoho dalších povinností a na zpáteční cestu do Lodže vyrazil až v pozdních nočních hodinách.

"O nehodě nemám další podrobnosti," konstatoval Sojka.

Prezident Lech Kaczyński s chotí Marií a desítky dalších osobností veřejného života přišli o život 10. dubna při havárii vládního letounu u Smolenska. Delegace mířila na pietní akt do Katyně, kde za druhé světové války povraždili příslušníci sovětské komunistické policie několik tisíc polských důstojníků. [celá zpráva]

V neděli byl prezidentský pár pochován v hrobce katedrály na hradě Wawel v Krakově. Spočinuli vedle polských králů a velikánů dějin Polska. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků