Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo

Podlitiny, tržné rány, dehydratace. V bratislavském domově důchodců měli týrat klienty

Vyšetřování odhalilo možné týrání seniorů v domově důchodců v bratislavské čtvrti Ružinov. Starosta městské části Martin Chren už kvůli tomu podal trestní oznámení pro podezření z týrání svěřené osoby.

Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo
Podlitiny, tržné rány, dehydratace. V bratislavském domově důchodců měli týrat klienty

Vedení domova důchodců bylo okamžitě vyměněno. „Policii jsme odevzdali velmi podrobnou dokumentaci dvou případů. Je pro nás velmi důležité, aby se tyto případy důkladně prošetřily a aby se něco podobného už nikdy nezopakovalo,“ zdůraznil Chren.

Týrání se podle starosty může týkat nakonec až deseti lidí.

Do domova důchodců byly začátkem února povolány intervenční týmy ministerstva zdravotnictví a resortu práce, sociálních věcí a rodiny. V domově totiž bylo stále víc klientů i zaměstnanců pozitivních na covid-19. Členové pomocných týmů si ale všimli známek špatného zacházení.

Situace s personálem už byla natolik kritická, že zařízení nedokázalo zajistit péči o klienty. Zatím ve dvou případech byly zdokumentovány podlitiny, tržné rány, modřiny, známky dehydratace, nedostatečná hygiena a odepírání stravy. Pracovníci, kteří byli podezřelí z takového chování, už v zařízení nepracují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků