Hlavní obsah
Ruský prezident Dmitrij Medvěděv Foto: Alexander Zemlianichenko/Pool , Reuters

Podle Medveděva šance na dohodu s USA o zbraních je velká

Podle ruského prezidenta Dmitrije Medveděva je poměrně velká šance dosáhnout do konce roku dohody s USA o strategických útočných zbraních. Šéf ruského státu to v neděli řekl v rozhovoru pro televizní stanici CNN.

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv Foto: Alexander Zemlianichenko/Pool , Reuters
Podle Medveděva šance na dohodu s USA o zbraních je velká

"Jestli se do konce roku dohodneme (o strategických útočných zbraních), a šance jsou poměrně velké, bylo by to velmi užitečné nejen pro nás, ale i pro celé světové společenství," řekl Medveděv.

"Jen není třeba říkat, že to děláme pod vlivem nějakých vnitřních příčin, protože to se vždy bude považovat za dost nepřátelské a nebude to odpovídat reálné situaci," upozornil šéf ruského státu. Zdůraznil, že vše, co dělá Rusko, mu velí jeho národní zájmy, stejně tak jako vše, co dělá vláda USA, dělá kvůli národním zájmům USA.

Medveděv soudí, že doposud se mezi Ruskem a novou americkou vládou vyvíjejí pozitivní vztahy, osobně mezi ním a prezidentem Barackem Obamou a stejně tak jako mezi ministry obou zemí.

Zdůraznil, že je důležité hovořit podobným jazykem. "Bohužel se to nedařilo v posledních letech s předchozí vládou, i když do té doby jsme se mohli domluvit o všech otázkách, které byly na společném programu. Nebudu skrývat, v určitých situacích jsme se přesto snažili pomoci našim americkým kolegům, hlavně po událostech z 11. září," řekl Medvěděv.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků