Hlavní obsah
Slovenský expremiér Peter Pellegrini Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Pellegrini je ve volebních průzkumech poprvé před Matovičem

Poprvé od únorových voleb se nová strana expremiéra Petera Pellegriniho Hlas-sociální demokracie dostala v průzkumu veřejného mínění před hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) předsedy vlády Igora Matoviče. Vyplývá to z říjnového průzkumu agentury AKO pro Hospodárské noviny.

Slovenský expremiér Peter Pellegrini Foto: Radovan Stoklasa, Reuters
Pellegrini je ve volebních průzkumech poprvé před Matovičem

Pellegrini by získal 18,8 procenta hlasů a Matovič jen 15,3 procenta. V letošních volbách získalo hnutí OLaNO 25,02 procenta hlasů. „Čísla Hlasu táhne Pellegrini,” uvedl šéf agentury AKO Václav Hřích.

Expremiér Pellegrini má podle něho komfortní pozici, když dostává velký prostor pro své názory, ale nemusí za ně nést odpovědnost. Hlas získává především bývalé voliče strany Směr-sociální demokracie Roberta Fica.

Matovič podle šéfa agentury doplácí na to, že na sebe vzal komunikačně špatnou situaci kolem pandemie. V první vlně si Slovensko vedlo dobře a Matovič si podporu udržel. „Druhá vlna už tak úspěšná není, proto teď Matovič ztrácí. Pro lidi je viníkem současného stavu,” dodal Hřích.

Předseda hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič.

Foto: David W Cerny, Reuters

Vládní strany Svoboda a Solidarita a Jsme rodina by podle průzkumů získaly 13,4, respektive 8,8 procenta hlasů. Další vládní stranu Za lidi by volilo 4,2 procenta lidí a do parlamentu by se nedostala. Opoziční Lidové straně Naše Slovensko a Směr-sociální demokracie by dalo svůj hlas 8,5, respektive 8,3 procenta Slováků. Do parlamentu by se ještě dostala strana Progresivní Slovensko se ziskem 6,2 procenta hlasů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků