Hlavní obsah
Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček Foto: Petr Hloušek, Právo

Ovčáčkův přešlap Slováky překvapil a Ficův úřad zaskočil

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček oznámením o cestě slovenského premiéra Roberta Fica na oslavy konce druhé světové války do Moskvy Slováky překvapil a slovenský úřad vlády zaskočil. Fico totiž dosud svou cestu oficiálně nepotvrdil. Ovčáčkův diplomatický přešlap okamžitě zaznamenala slovenská média.

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček Foto: Petr Hloušek, Právo
Ovčáčkův přešlap Slováky překvapil a Ficův úřad zaskočil

„Praha hlásí, že Fico jede do Moskvy,“ zní titulek internetového vydání Deníku N. „Fico je už rozhodnutý, že se nezúčastní oficiální vojenské prohlídky s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, a zvažuje model, který zvolila také německá kancléřka Angela Merkelová,“ dodává deník.

Podle slovenského tisku se tak potvrzuje nedávná informace ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, který uvedl Fica mezi účastníky oslav v Moskvě. Fico ani tehdy nereagoval.

Prezident Zeman se v Moskvě nezúčastní vojenské přehlídky

Video: Novinky

Čtenáři hlasují

„Fico nakonec do Moskvy cestuje! Vojenské prohlídky se nezúčastní,“ uvedl server tvnoviny.sk ve svém titulku. K informaci se mohli vyjádřit i čtenáři této stránky a do 15.30 podpořilo Ficovu cestu do Moskvy 64 procent čtenářů a 36 procent bylo proti.

Server topky.sk informuje o tiskovce Ovčáčka pod titulkem: Omyl u prezidenta Zemana: Mluvčí prozradil, zda pojede Fico na Putinovy oslavy do Moskvy!

Zemanova cesta do Moskvy, podobně jako Ficova, vyvolává spory, napsal server aktualne.sk. „Z jedné strany pro konflikt na Ukrajině, v němž má Rusko svou roli, ale také pro sestavu delegací. Zástupci států by se totiž měli postavit například vedle severokorejského diktátora Kim Čong-una,“ upozorňuje aktualne.sk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků