Hlavní obsah
Pět mrtvých, z toho tři děti, našli policisté v domě u Berlína. Foto: Reuters

Otec v Německu vyvraždil celou rodinu. Řešil tím malér kolem zfalšovaného covid pasu

Záhada smrti pěti lidí ve městě Königs Wusterhausen ve spolkové zemi Braniborsko je objasněna. Čtyřicátník David R. zavraždil stejně starou manželku Lindu a jejich tři dcery Leni (10), Janni (8) a Rubi (3). Nakonec se sám zastřelil. K činu se přiznal v dopise na rozloučenou, který vyšetřovatelé nalezli na místě tragédie.

Pět mrtvých, z toho tři děti, našli policisté v domě u Berlína. Foto: Reuters
Otec v Německu vyvraždil celou rodinu. Řešil tím malér kolem zfalšovaného covid pasu

Tímto způsobem se rozhodl vyřešit malér kolem zfalšovaného covid pasu, píše server deníku Bild s odkazem na vyjádření státního zástupce Gernota Bantleona.

David R. dal své manželce falešné potvrzení o očkování. Padělaný dokument ale zaměstnavatel ženy, Technická univerzita, odhalil. Muž ze strachu, že půjde do vězení a úřady jim odeberou děti, raději rodinu povraždil, a nakonec spáchal sebevraždu.

To vše se lze podle státního zástupce Bantleona dočíst v několikastránkovém dopise na rozloučenou, který David R. napsal ručně. „Píše v něm doslova, že univerzita chtěla případ zfalšovaného dokumentu vyšetřit ,s maximální přísností‘,“ sdělil státní zástupce. Ministerstvo vědy v Braniborsku ale uvedlo, že žena byla pouze požádána o písemné vyjádření k události.

Pravidlo dvou potvrzení (očkování/prodělání covidu během posledního půlroku) bude pro zaměstnance platit od ledna příštího roku. Lidé, kteří nejsou očkovaní, nebudou moci chodit na pracoviště.

V dopise podle státního zástupce ale není žádná zmínka o tom, že stejné obavy z případného trestu měla i jeho manželka. David R. nebyl schopen logicky uvažovat a rozhodnutí vyvraždit rodinu spělo do svého tragického závěru. Svou manželku a děti zabil pistolí, kterou získal nelegálně. Děti byly usmrceny postupně, každé ve svém pokoji.

Jaký trest by muži hrozil?

„Padělání dokumentu se trestá sazbou až pět let odnětí svobody. V případě rodiny pana R. by ale hrozila maximálně pokuta. Částka by se vypočítala podle příjmu muže,“ uvedl Alexander Pabst, berlínský specialista na trestní právo. Je podle něj možné, že by z kauzy mohly plynout pro ženu nepříjemné pracovně právní důsledky.

„Nemohu ale tvrdit, že by přišla o zaměstnání,“ dodal a pokračoval: „Je ovšem vyloučené, že by úřady rodičům odňaly děti.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků