Hlavní obsah
Letiště ve Stuttgartu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Opilý pilot měl letět do Lisabonu, je vyšetřován pro ohrožení letecké dopravy

Sotva stál na nohou, ale chtěl pilotovat stroj se 106 pasažéry na palubě, popsal server listu Die Welt páteční situaci na letišti v německém Stuttgartu. Čtyřicetiletý pilot společnosti TAP Air Portugal měl původně letět do Lisabonu, cestující nakonec museli strávit noc v hotelu, protože pro jejich let nebyla k dispozici náhradní posádka, napsal Die Welt. Pilot je vyšetřován kvůli trestnému činu ohrožení letecké dopravy.

Letiště ve Stuttgartu. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Opilý pilot měl letět do Lisabonu, je vyšetřován pro ohrožení letecké dopravy

Během předletové přípravy si zaměstnanci letiště všimli, že má pilot nejistou chůzi, není schopen artikulovat a byl z něj cítit alkohol, uvedla policie.

Přípravy na odlet stroje byly okamžitě přerušeny a když se zjistilo, že není k dispozici náhradní posádka, pasažéři museli strávit noc v letištním hotelu.

Pilot je vyšetřován z trestného činu ohrožení letecké dopravy. Další detaily případu policie nezveřejnila s ohledem na probíhající vyšetřování. Známo je pouze to, že opilý pilot byl Portugalec. Na přechodnou dobu byl zadržen a musel zaplatit kauci 10 tisíc eur (cca 250 tisíc korun), aby se dostal na svobodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků