Hlavní obsah
 

Novináře News Of The World zapleteného do odposlechů našli mrtvého

Mrtev byl v pondělí nalezen novinář Sean Hoare, který pracoval v bulvárním nedělníku News Of The World, jenž skončil po 168 letech kvůli skandálům s odposlechy. Sám Hoare jako první zveřejnil, že bývalý šéfredaktor Andy Coulson vyzýval redaktory, aby odposlouchávali mobilní telefony lidí, napsal list Irish Times.

 
Novináře News Of The World zapleteného do odposlechů našli mrtvého

Hoareho tělo bylo objeveno v pondělí ráno v jeho domě ve Watfordu. Policie do něj vstoupila, protože novinář byl pohřešován. Podle policie je jeho smrt zatím nevysvětlená, ale nikdo z ní není podezřelý. To by naznačovalo, že spáchal sebevraždu, neboť neunesl tlak, který vznikl ze skandálu s odposlechy.

Sean Hoare

Foto: Profimedia.cz

Odposlouchávali se nejen politici a příslušníci královské rodiny, ale také pozůstalí po obětech vojáků padlých v Iráku a v Afghánistánu. Panuje též podezření, že list uplácel policisty, aby pomohli vysledovat mobily hvězd.

Byl jsem placen, abych chodil ven a bral drogy s rockovými hvězdami
Sean Hoare v nedávném rozhovoru

Loni Hoare řekl listu New York Times, že za Coulsona byly odposlechy běžné. Tlačil na redaktory, aby přicházeli s exkluzivními materiály.

Watford, kde byl nalezen Sean Hoare

Foto: Profimedia.cz

Listu Guardian řekl Hoare, že se rozhodl promluvit a vystoupit proti bulváru. Dodal, že redaktoři jsou stejně tak oběťmi systému práce v nedělníku jako lidé, kteří jsou odposloucháváni: „Chci napravit špatnost, změnit celou kulturu. Vím, všichni víme, že odposlechy jsou endemické. Je tam tolik zastrašování, z redakce jsou vyhazováni novináři, jsou zlomení v slzách.“

Sean Hoare

Foto: Profimedia.cz

Hoare pracoval v rubrice společnost zaměřené na lidi ze showbusinessu. Byl považován za oblíbeného, ale měl problémy s alkoholem a drogami. „Byl jsem placen, abych chodil ven a bral drogy s rockovými hvězdami, aby s nimi pil, bral pilulky a kokain. Jdete za hranice povinnosti. Děláte věci, co by rozumný člověk nedělal. Jste v mašinérii,“ vysvětlil Guardianu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků