Hlavní obsah
 

Nové záběry střelby na univerzitě v Permu

Agentura AP ve středu zveřejnila další záběry z pondělního útoku na univerzitě v ruském Permu. Do lidí tam začal ze zatím nezjištěných příčin bezhlavě střílet osmnáctiletý místní student Timur Běkmansurov. O život připravil 6 lidí a 43 dalších zranil. Jedenáct jich zůstává v nemocnici. Stejně tak Běkmansurov, který je po amputaci nohy v kritickém stavu.

 
Nové záběry střelby na univerzitě v Permu

„K dnešnímu dni (středě) je 43 zraněných. Z nich se 12 nachází ve třech zdravotnických zařízeních v Permu. Ve vážném stavu je jen jeden z nich. Je jím střelec, včera večer (v úterý) mu amputovali nohu pod kolenem. Jeho stav je nestabilní, mimořádně vážný,“ informovala ministryně zdravotnictví Permského kraje Anastasija Kruteňová. Stav ostatních 11 hospitalizovaných je podle ní uspokojivý.

Původní informace, že je útočník po přestřelce s policisty mrtev, se ukázala jako mylná. Mladík utrpěl vážná zranění a lékaři stále bojují o jeho život.

Počet zraněných z 28 dříve uváděných stoupl, protože někteří se nechali ošetřit až po incidentu. Šlo patrně o lidi s méně závažnými zraněními, kteří se zranili při útěku před střelcem, nebo když vyskakovali z prvního patra školní budovy.

BEZ KOMENTÁŘE: Střelec z univerzity v Permu nejdřív pálil po projíždějících autech

Foto: Newsflare, AP

Střelné poranění utrpělo 19 lidí. Sedm lidí ve vážném stavu bylo převezeno letecky na léčení do Moskvy. Šest lidí střelec zabil: pět žen a dvacetiletého studenta. Střelec zahájil palbu ještě před tím, než vešel kolem 11:30 do areálu školy, kde bylo v té době na 3 tisíce lidí. Napřed střílel po autech.

Bilance útoku mohla být hrozivější, kdyby střelce nezneškodnil příslušník dopravní policie Konstantin Kalinin. Ten byl s kolegu na místě jako první, opětoval palbu a zasáhl mladíka do stehen. Poté mu odebral zbraň a poskytl mu první pomoc.

Ošetřovaný střelec na univerzitě v Permu.

Foto: properm.ru

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků