Hlavní obsah
Noční vlci v roce 2015 v Bratislavě Foto: Ivan Vilček, Právo

Noční vlci jsou prý na Slovensku a míří do Brna

Skupina motorkářů z ruského klubu Noční vlci přes odpor polských pohraničníků pronikla do schengenského prostoru a nachází se na Slovensku. Zpravodajce agentury TASS to v pondělí řekl šéf bikerů Andrej Bobrovskij. Jak se na Slovensko dostali, odmítl upřesnit.

Noční vlci v roce 2015 v Bratislavě Foto: Ivan Vilček, Právo
Noční vlci jsou prý na Slovensku a míří do Brna

Na otázku agentury TASS Bobrovskij odvětil: "Je to tajemství." V úterý chtějí motorkáři zamířit do Brna.

Jde zřejmě o několik ruských bikerů, kteří podle ruských médií projeli do Polska už před oficiálním zahájením výpravy. Do kolony směřující do Berlína se navíc zapojili také motorkáři z Polska, Německa, Slovenska a České republiky. Tato skupina v pondělí podle TASS dorazila do polské Vratislavi. V úterý navštíví Osvětim a pak zamíří do Česka.

Další skončili na hranicích

Motocyklistům, kteří měli z Ruska přes Bělorusko namířeno do Polska, tamní pohraničníci o víkendu nepovolili vjezd do země a zastavili je na polsko-běloruském přechodu Brest-Terespol. Moskva proti postupu polských úřadů podala diplomatický protest. Šéf Nočních vlků Alexandr Zaldostanov novinářům prozradil, že bikeři mají náhradní plán pro případ, že narazí na polských hranicích na potíže.

Bobrovskij tvrdí, že na Slovensku se teď nachází dvacítka Nočních vlků. "V příštích dnech se naše řady rozšíří o další účastníky výpravy. Až přijedeme do Berlína, bude nás několik set," netajil svůj optimismus biker.

Cílem Berlín

Ruské úřady i média věnují anabázi motocyklistů mimořádnou pozornost, protože k jejich hnutí se hlásí i prezident země Vladimir Putin. Šéf Kremlu čas od času navštěvuje jejich akce, které kritici označují za srazy krajních nacionalistů a pravicových radikálů. Zaldostanov je na sankční listině USA i Evropské unie za aktivní podporu ruské anexe Krymu. Průjezdu Evropou se neúčastní.

Motorkáři mají namířeno do Berlína, kde chtějí 9. května uctít památku vojáků Rudé armády padlých za druhé světové války. Jejich trasa měla vést přes Bělorusko, Polsko, Slovensko, Rakousko a Česko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků