Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Neznámý muž v Paříži napadal nožem lidi ve stanicích metra

Francouzská policie pátrá po neznámém muži, který v několika stanicích pařížského metra napadal nožem cestující. Podle prvních poznatků své oběti neznal, vybíral je nahodile. Vyvolal především zděšení, vážně prý zranil jen jednu osobu. Důvod jeho útoků je zatím neznámý.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Neznámý muž v Paříži napadal nožem lidi ve stanicích metra

Násilník poprvé udeřil ve čtvrtek po 21.00 v soupravě ve stanici Riquet, kde třikrát bodl jednoho muže. Oběť skončila v nemocnici, ale její život není ohrožen. Poté v 22.45 ve stanici Jacques Bonsergen napadl dalšího muže, který se ale ubránil.

Nakonec v pátek ráno v 0.50 nejspíš jen lehce pořezal dva cestující ve stanici Gare de l’Est. Podle výpovědí svědků se jednalo vždy o stejného útočníka.

Incident oživil obavy, které ve Francii vyvolala série útoků, při nichž islámští radikálové povraždili od začátku roku 2015 na různých místech země, především v Paříži, více než 230 lidí. Například loni v červenci dva muži ozbrojení noži vtrhli do kostela v Saint-Étienne du Rouvray jižně od města Rouen a ve jménu džihádu zabili kněze.

Ve Francii platí výjimečný stav, na mnoha místech hlídkují ozbrojení policisté i vojáci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků