Hlavní obsah
 

Demonstranti zapálili vozidla u pařížského nádraží kvůli koncertu zpěváka z Konga

U pařížského nádraží Gare de Lyon vypukly v pátek nepokoje, podle agentury AFP souvisejí s vystoupením konžského zpěváka. Nádraží bylo evakuováno. Požár se rozhořel po zapálení několika vozidel, většinou skútrů. Zapálili je demonstranti, kteří protestovali proti koncertu populárního konžského zpěváka Fallyho Ipupy.

 
Demonstranti zapálili vozidla u pařížského nádraží kvůli koncertu zpěváka z Konga

Pařížská policie oznámila, že je nádraží uzavřené a lidi se z něj podařilo evakuovat. Vyzvala občany, aby se oblasti vyhnuli a současně nechali volnou cestu pro hasiče a záchranky.

Oheň se jim podařilo dostat brzy pod kontrolu.

Podle televize RTL se u nádraží konala protestní akce. Demonstranti černé pleti také bránili hasičům v zásahu. Policie jejich konání odsoudila.

Protesty souvisejí s večerním vystoupením konžského zpěváka Fallyho Ipupy v nedaleké hale Accordhotels Arena. Demonstrantům vadilo, že bylo uzavřeno okolí haly ve strachu z násilí.

Fally Ipupa

Foto: Profimedia.cz

Není ale jasné, proč se neúčastnili plánovaného politického protestu u sálu Barcy. Odpůrcům Ipupy vadí, že měl blízko k bývalému prezidentovi Josephu Kabilovi a má blízko k jeho následovníkovi Felixovi Tschidekedimu.

V pátek v poledne byli dva lidé zadrženi a bylo vydáno jedenáct zatykačů.

V roce 2017 byl koncert Ipupy zrušen kvůli nebezpečí nepokojům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků