Hlavní obsah
Lední mědvěd (Ursus maritimus). Ilustrační foto Foto: Alexandra Beier , Reuters

Němka skočila do výběhu ledních medvědů, pokousaná přežila

Návštěvnice berlínské zoo z neznámých důvodů v pátek skočila do výběhu ledních medvědů (Ursus maritimus). Jeden ze čtyř dospělých medvědů se na ni vrhl před zraky hojných návštěvníků a kousl ji do končetin. Pak ho zahnali ošetřovatelé a ženu vytáhli. Motiv jejího činu není znám.

Lední mědvěd (Ursus maritimus). Ilustrační foto Foto: Alexandra Beier , Reuters
Němka skočila do výběhu ledních medvědů, pokousaná přežila

Žena do výběhu skočila kolem půl jedenácté zrovna ve chvíli, kdy se medvědi krmili, uvádí agentura Reuters. Proto útok vidělo tolik návštěvníků zoo. 

"Náš poplašný systém zafungoval. Jinak by to skončilo zle také pro medvěda," uvedl mluvčí berlínské zoo Heiner Klös, aniž prozradil jméno útočícího zvířete. Pověstný Knut, kterého vychoval ošetřovatel, když ho matka zavrhla, to však nebyl. V části, kde se neštěstí odehrálo, žije většina ledních medvědů berlínské zoo, včetně Knutovy matky Tosky.

Podle berlínské policie, která případ šetří, byla možná žena pomatená. „Nespadla do klece náhodou, ale sama tam skočila,“ uvádí se v prohlášení ruky zákona. Žena byla převezena do nemocnice Virchow, informace o vážnosti jejích zranění nebyly zveřejněny. 

Knut v centru pozornosti

Šlo přitom už o druhý incident tohoto druhu během několika měsíců. V prosinci minulého roku jistý sedmatřicetiletý muž z Chotěbuzi pronikl do skalnatého výběhu světoznámého Knuta. Tehdy se incident obešel bez zranění, neboť medvěda se podařilo včas vylákat do uzamykatelného prostoru a muže si z Knutova skaliska odvedla policie. [celá zpráva]

Medvědí sirotek, jenž po raném odvržení matkou počátkem roku 2007 přežil díky dojemné péči už zesnulého chovatele Thomase Dörfleina, má ovšem stále nejistou budoucnost. Už měsíce se vedou diskuse o tom, zda má být poslán do některé jiné zoologické zahrady, kde by se spářil s nějakou samicí. Žhavou kandidátkou byla naposledy medvědice Lara ze zoo v západoněmeckém Gelsenkirchenu.

Proti jeho odvozu protestuje hnutí Knut navždy v Berlíně, jejíž členky chodí za Knutem každý den.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků