Hlavní obsah
Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere Foto: Axel Schmidt, Reuters

Německý ministr zavrhuje krácení subvencí za vzdor proti kvótám

Krácení evropských dotací zemím, které se brání přijímat uprchlíky na základě systému kvót, není podle německého ministra vnitra Thomase de Mai­zièra (CDU) řešením. Ministr to řekl v rozhovoru pro čtvrteční vydání deníku Passauer Neue Presse.

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere Foto: Axel Schmidt, Reuters
Německý ministr zavrhuje krácení subvencí za vzdor proti kvótám

De Maizière se tak ohradil vůči Martinu Schulzovi, šéfovi německé sociální demokracie (SPD), který požadoval finanční postih těch zemí EU, jež se nechtějí podílet na přijímání migrantů.

„Kdybychom museli krátit prostředky EU, abychom si vynutili naplnění rozsudků, byla by na tom Evropská unie opravdu špatně,“ řekl de Maizière.

„V současnosti usilujeme o vznik nového, solidárního azylového systému EU. Veřejné výhrůžky jako ty od pana Schulze tato těžká jednání spíše ztěžují, než aby je ulehčovaly,“ dodal de Maizière.

Schulz po středečním výroku Soudního dvora EU, jímž zamítl žalobu Slovenska a Maďarska proti kvótám, řekl, že je nutné zvýšit tlak na vzpurné státy. „Kdo vypoví evropskou solidaritu v uprchlické otázce, nemůže jinde evropskou solidaritu požadovat,“ řekl Schulz. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků