Hlavní obsah
Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Fabrizio Bensch/Files, Reuters

Německo bude vyšetřovat americké odposlechy Merkelové

Německo se rozhodlo vyšetřovat odposlechy telefonátů německé kancléřky Angely Merkelové. Ve středu to uvedla prokuratura. Podrobnosti o rozsáhlém americkém programu odposlechů elektronické komunikace, která zahrnovala i spojenecké politiky, loni vyzradil bývalý spolupracovník americké Národní bezpečnostní agentury NSA Edward Snowden.

Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Fabrizio Bensch/Files, Reuters
Německo bude vyšetřovat americké odposlechy Merkelové

Německý federální prokurátor Harald Range o tomto kroku informoval na uzavřeném zasedání právní výbor německého parlamentu. Vyšetřování je vedeno proti neznámé osobě.

Odposlouchávání mobilního telefonu Merkelové vyšlo najevo na základě informací uniklých přes Snowdena. Po zveřejnění aféry se loni Merkelová dožadovala od Spojených států vysvětlení. Odposlechy ochladily vztahy mezi Berlínem a Washingtonem.  [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Předpokládá se, že odposloucháván byl i její předchůdce Gerhard Schröder, který se stavěl proti americké válce v Iráku a měl dobré vztahy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků