Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Michaela Rehle, Reuters

Německé železnici hrozí teroristické útoky, varují kriminalisté

Německé železnici hrozí teroristické útoky, varuje Spolkový kriminální úřad (BKA). S odvoláním na mluvčího BKA o tom napsal ve středu list Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teroristé se měli údajně inspirovat loňskou nehodou vlaků u městečka Bad Aibling, při níž zahynulo 12 lidí a dalších 12 bylo zraněno.

Ilustrační foto Foto: Michaela Rehle, Reuters
Německé železnici hrozí teroristické útoky, varují kriminalisté

Podle mluvčího úřadu zaujímají plány na atentáty a sabotáže na železnici v plánech skupin radikálních islamistů stále větší prostor. Vyplývá to podle jeho slov z analýz vyjádření různých islamistických skupin.

Například v červenci se podle mluvčího na internetové platformě spojované s teroristickou organizací Islámský stát (IS) objevila výzva, aby se radikálové pokoušeli způsobit vykolejení vlaků.

„Jako cíl, kterého je třeba dosáhnout, se zde uvádělo vlakové neštěstí u Bad Aiblingu v roce 2016," uvedli němečtí kriminalisté. Konkrétní informace či důkazy o plánovaných útocích na německé železnici nemají.

Srážka vlaků u města Bad Aibling byla s 12 oběťmi nejhorším železničním neštěstím v Bavorsku za více než 40 let. Při vyšetřování vyšlo najevo, že výpravčí vyslal vlakům špatný signál. Krátce před srážkou hrál přitom hru na mobilním telefonu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků