Hlavní obsah
Marine Le Penová Foto: Charles Platiau, Reuters

Nebudu tady kvůli debilům. Starostu zklamalo, že v jeho obci volili Le Penovou

Starosta severofrancouzské obce Annezin uvažuje o rezignaci kvůli výsledku prvního kola prezidentských voleb v jeho komunitě. V pětitisícovém Annezinu vyhrála kandidátka krajní pravice Marine Le Penová, které tam dalo hlasy 38 procent voličů. Celostátně skončila s 21,5 procenta hlasů až na druhém místě.

Marine Le Penová Foto: Charles Platiau, Reuters
Nebudu tady kvůli debilům. Starostu zklamalo, že v jeho obci volili Le Penovou

Annezinský starosta Daniel Delomez, který je socialistou, v rozhovoru s listem L’Avenir de l’Artois prohlásil, že zvažuje rezignaci, jelikož nehodlá svůj život zasvětit „darebákům a debilům”. Výsledek hlasování ve své obci označil za „katastrofický”.

Annezinský starosta Daniel Delomez

Druhý v Annezinu skončil kandidát krajní levice Jean-Luc Mélenchon s 19,25 procenta hlasů. Podobný výsledek (19,6 procenta) měl Mélenchon i na celostátní úrovni, ale skončil až čtvrtý. [celá zpráva]

Delomez svým výrokem získal mnoho příznivců na sociálních sítích, kde ho někteří označili za hrdinu. „Je to můj vzor. Díky němu smýšlím o lidstvu lépe,“ napsal jeden z uživatelů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků