Hlavní obsah
Odpálení střely s plochou dráhou letu Kalibr z ruské lodě

Naše lodě vyzbrojené raketami ze Středozemního moře už nikdy nestáhneme, oznámil Putin

Lodě ruského námořnictva vyzbrojené raketami s plochou dráhou letu Kalibr budou provádět neustálé hlídkování ve Středozemním moři, řekl ve středu prezident Vladimir Putin. O jeho vyjádření na úvod pravidelného setkání s vedením ministerstva obrany informovala ruská tisková agentura TASS.

Odpálení střely s plochou dráhou letu Kalibr z ruské lodě
Naše lodě vyzbrojené raketami ze Středozemního moře už nikdy nestáhneme, oznámil Putin

„Na letošní rok je naplánováno 102 plaveb lodí a ponorek. V souvislosti s trvající hrozbou útoků mezinárodních teroristů v Sýrii naše lodě vyzbrojené střelami s plochou dráhou letu budou ve Středozemním moři na trvalé vojenské hlídce,“ řekl Putin.

Podle něj objem úkolů ruského námořnictva v posledních letech značně stoupl a rozšířila se oblast jeho působení i do Středozemního moře, do Severního Atlantiku a v asijsko-pacifické oblasti.

Hlava státu zejména zmínila koordinované akce posádek ruských lodí během vojenských operací v Sýrii: „Útoky střelami s plochou dráhou letu a efektivní práce palubního letectva způsobily teroristům vážné škody, když byly zničené důležité objekty a infrastruktura.“

Podle Putina to bylo možné díky udržování vysoké bojové a technické připravenosti námořnictva. Vyzdvihl i dálkové plavby, cvičení a výcvik manévry, které by měly pokračovat.

„Je nezbytné posilovat námořní součást našich jaderných strategických sil, neboť stoupá role námořnictva při jaderném odstrašování,“ dodal ruský prezident.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků