Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters

Narušený muž napadl v Marseille tři kolemjdoucí

Silně rozrušený pětatřicetiletý muž v sobotu v centru jihofrancouzského přístavního města Marseille napadl nožem tři náhodné kolemjdoucí a lehce je zranil, než ho zatkla policie. O incidentu, který podle dostupných zpráv není považován za teroristický, informovala agentura AFP.

Ilustrační foto Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters
Narušený muž napadl v Marseille tři kolemjdoucí

Muž nevykřikoval žádná islamistická či teroristická hesla. Prý se měl podrobit psychiatrické léčbě, uvedla AFP s odvoláním na nejmenovaný policejní zdroj. Útočník své oběti napadl odděleně, v rozmezí od 06:30 do 06:55 SELČ, kdy policisté muže zadrželi.

Toto pondělí v Marseille útočník trpící psychickými potížemi zabil ženu a další vážně zranil, když dodávkou najel do dvou zastávek, což připomínalo útoky islamistů v Katalánsku s 15 oběťmi z minulého týdne.

V pátek se odehrály dva útoky nožem v Belgii a v Británii. V Bruselu vojenská hlídka zastřelila útočníka a prokuratura incident označila za terorismus. K útoku se v sobotu přihlásil Islámský stát.

V Londýně policie zadržela muže poté, co šavlí zranil tři policisty a opakovaně křičel Allahu akbar (Bůh je veliký); případ vyšetřuje protiteroristický policejní útvar. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků