Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Na táboře v Rusku se porvaly děti, jedno přišlo o slezinu

V dětském "Rudý výsadek" u Rostova na Donu se mezi dětmi odehrála masová rvačka, po níž jednomu z chlapců museli lékaři odebrat slezinu. O pranici dnes informovaly místní úřady. Tábor, kde odpočívaly děti z oblastí postižených požáry, ještě dříve navštívil prezident Dmitrij Medvěděv.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Na táboře v Rusku se porvaly děti, jedno přišlo o slezinu

Náměstek rostovského gubernátora Alexandr Bedrik na čtvrteční poradě oznámil, že stav operovaného chlapce považují lékaři za uspokojivý. Dalších osm rváčů, jejichž věk ruská média neuvádějí, bylo z tábora za trest odesláno domů do Voroněžské oblasti. Podle vyšetřování rvačku způsobil nedostatečný dohled vychovatelů.

Minulý měsíc se v dětském táboře u Azovského moře na jihu Ruska utopilo šest školáků z Moskvy - tři chlapci a tři děvčata ve věku od osmi do 16 let. Neštěstí prý zavinili vychovatelé, kteří se místo dohledu věnovali pitkám. Medvěděv poté nařídil po celé zemi prověřit podmínky, za nichž se děti rekreují.

Sám Medvěděv minulý týden během cesty do Rostovské oblasti zavítal i do "Rudého výsadku", kde děti vyprávěly prezidentovi, jak tráví čas hrami, soutěžemi, koupáním a diskotékami.

Tábor charakterizuje sám sebe jako "velkolepý ostrůvek radosti, kde se tradiční odpočinek dítěte mění ve svátek tvořivosti, každý dostává možnost se sám projevit a toužebné sny se plní".

Rvačky mezi mládeží nejsou neobvyklé

Na pozvání rostovského gubernátora se na Donu nyní zotavuje 352 dětí z rodin postižených požáry v sousední Voroněžské oblasti; přibližně čtvrtinu dětí hostí "Rudý výsadek".

Při lesních požárech u Voroněže zahynulo pět lidí, shořelo okolo 300 domů a bez střechy nad hlavou zůstalo více než 500 lidí.

Podle ruských médií nejsou rvačky v dětských táborech výjimečné. Koncem července se v jiném táboře na Donu porvali místní mládenci s vrstevníky z Čečenska. Po pranici ošetření potřebovalo sedm zraněných, včetně zástupce vedoucího tábora, jehož pokus o rozdělení rváčů skončil zlomenou nohou a nosem. Příčinou rvačky byla čtrnáctiletá místní dívka, kterou Kavkazané zbili poté, co odmítla nabídku na seznámení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků