Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: HZS

Na Slovensku stoupl počet smrtelných úrazů na horách na dvojnásobek

Na slovenských horách přišlo letos v srpnu o život 10 osob, co je ve srovnání s loňským srpnem, kdy zemřelo 5 lidí, stoprocentní nárůst. Uvedla to Horská záchranná služba (HZS) na svém webu.

Ilustrační foto. Foto: HZS
Na Slovensku stoupl počet smrtelných úrazů na horách na dvojnásobek

„Bohužel, navzdory okamžitému zahájení kardiopulmonální resuscitace se turisty zachránit nepodařilo,“ píše se na webu HZS.

Operační středisko tísňového volání přijalo v srpnu rekordních 224 žádostí o pomoc a zaznamenali 191 výjezdů, což je ve srovnání s červencem nárůst o 55,25 procenta. V červenci 2020 zemřeli na slovenských horách dva lidé.

Ve srovnání se srpnem 2019 stoupl počet zásahů o 11 procent. Letos stoupl počet zásahů hlavně na ferratách, především na Skalce u Kremnice. „Po otevření nových ferratových cest potřebovalo letos v srpnu deset návštěvníků pomoc horských záchranářů. Téměř ve všech případech se jednalo o přecenění sil a uvíznutí v nejtěžších ferratových cestách,“ uvedla stránka HZS.

Slovenské hory navštívilo v srpnu množství především slovenských, českých, polských a maďarských turistů. „V souvislosti s covidem-19 se velké množství Slováků rozhodlo strávit dovolenou na Slovensku,“ konstatoval web HZS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků