Hlavní obsah
Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar Foto: Profimedia.cz

Na Slovensku prozkoumají majetky Mečiara, Sloty a Mikloše

Majetky ministra financí Ivana Mikloše, předsedy opoziční Slovenské národní strany Jána Sloty a expremiéra Vladimíra Mečiara prošetří policie. Umožňuje to zákon o prokazování původu majetku, který vstoupil v platnost letos v lednu.

Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar Foto: Profimedia.cz
Na Slovensku prozkoumají majetky Mečiara, Sloty a Mikloše

V souvislosti s tímto zákonem dostala finanční policie od začátku roku na stůl 27 podání, z nichž se tři týkají jmenovaných politiků. Mikloš a Slota podle svých slov nemají žádný problém s prokazováním původu svého majetku. Mečiar se k tomu nevyjádřil, napsal deník Sme.

„K osobám, na které se podněty vztahují, není možné ze strany policie poskytnout žádné informace. Respektujeme zákon o ochraně osobních údajů,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Dobiášová.

Zákon umožňuje zabavení majetku získaného z nelegálních zdrojů. Podle slovenských médií vlastní Slota a Mečiar majetek, který si z oficiálních příjmů nemohli dovolit. Mikloše opozice obviňuje, že zbohatl na privatizaci státního majetku.

Ján Slota

Foto: Profimedia.cz

Podle majetkového přiznání vlastní Mikloš dům, byt, chatu a pozemky. Slota přiznal vlastnictví bytu, zahrady s chatkou, dvou automobilů, motocyklu a letadla. Mečiar má vilu Elektra v Trenčianskych Teplicích, pozemky a automobil.

Slovenský ministr financí Ivan Mikloš

Foto: Jan Koller, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků