Hlavní obsah

Na ostrově Man napršelo za hodinu více než za dva týdny

Na ostrově Man, který je součástí britských ostrovů, v úterý ráno vzedmutá voda odřízla desítky obyvatel vesnice Laxey, kde za hodinu napršelo více, než je běžné za dva týdny. Na pomoc byla vyslána helikoptéra pobřežní stráže Sea King, která evakuuje obyvatele, uvedly stanice BBC a SkyNews.

Na ostrově Man napršelo za hodinu více než za dva týdny

Ulicemi Laxey se ráno valilo 150 centimetrů vody. Vesnice je zcela odříznutá, není „do ní přístup ani po moři, ani po silnici,“ uvedla správa ostrova. Hasiči se snaží nyní vyčerpat vodu ze zatopených domů a obyvatelé hledají přístřeší.

Škody se zatím nepodařilo odstranit a situaci komplikuje nastupující příliv i to, že tlak vody nevydržela odpoledne další pobřežní hráz a protrhla se.

Ministr školství považuje za klíčové zajištění bezpečnosti dětí a učitelů.

Povodně se čekají ale i ve střední a západní Anglii a ve Walesu. Předpokládá se, že dojde k výpadkům dodávek elektrické energie i k přerušení dopravy. Lidé ve jmenovaných oblastech nemají vyjíždět na silnice. V Cornwallu byli lidé vyzváni, aby opustili nemovitosti na pobřeží i karavany.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků